Soutěž GP Klečůvka 2014

06.06.2014 14:06


Jako každým rokem i letos je pořádáno Grand Prix 8. okrsku v požárním útoku a kde jinde zahájit úvod seriálu, než na Klečůvce. Raritou této soutěže je počasí, která byla po několik let doprovázena mírným deštěm, ovšem pro letošek si pořadatelé „vymodlili“ alespoň zamračeno. Soutěži mužů a žen předcházela soutěž mladých hasičů. Pro nás byla prioritou obhajoba celkového vítězství GP z loňského roku v kategorii muži. Náš tým si vylosoval poslední startovní pořadí, což je výhoda pro seznámení se s časy ostatních týmů, ale nevýhoda promočeného terénu. Velmi dobrým časem se blýskl tým Želechovic, a jak se později ukázalo, byl vítězný. Druhý čas zaznamenalo družstvo z Ostraty. Naše družstvo odstartovalo ve velkém stylu a od úvodních vteřinek bylo vidět, že útočíme na první pozici. Bohužel nám štěstí tolik nepřálo a po drobné chybičce a ve výsledném součtu časů jsme doprovodili Želechovice a Ostratu na pomyslný stupínek vítězů třetím místem. Co ovšem zůstane dlouho raritou této soutěže – ba co dím – nepřekonatelnou, je následný požár v průmyslové zóně pod Klečůvkou. Ihned po odcvičení vyjížděla část naší výjezdové jednotky k požáru vozu a areálu. I přes absenci vybavení jsme vypomáhali s dálkovou dopravou vody, zprovoznění hydrantu a s dalšími úkony. Tímto „bonusem“ na závěr získala soutěž na Klečůvce další raritu a doufejme, že se nebude každoročně opakovat ☺ Další soutěž je 14.6. v Ostratě.


Petr Hanzlík

 

Zpět

 

Počet návštěv