Souhrn soutěží mladších a starších žáků

14.10.2018 13:45

V září jsme se s mladými hasiči zúčastnili tří soutěží. Jako první byla pohárová soutěž v Neubuzi, kde dorazilo přes 30 družstev. Požární útok byl doplněn o úkol ve skládání 5 sirek do krabičky pomocí jedné ruky. Konkurence byla velká. Starší žáci nakonec odvezli 9. místo a mladší 16-té. 

 

Druhá víkendová sobota patřila soutěži v Ludkovicích, kde se nám loni dařilo a chtěli jsme na úspěch navázat. Družstev dorazilo 20. Našim mladším i starším se útok velmi povedl a odvezli jsem si zaslouženě dva poháry za druhé místa.

 

Odpoledne jsem měli pro naše mladé hasiče za celoroční snažení připravený program na louce u výletiště a přespání na sále zbrojnice. Nejprve se vydali po skupinkách na vědomostní stezku dlouhou cca 2 km na které měli několik úkolů a 7 stanovišť s otázky. Po ukončení stezky jsme na louce hráli hry až do večeře. Po setmění se vydali ve dvojicích do tamějšího lesa na stezku odvahy, kde museli projít vytyčenou trať s úkolem a k tomu se vyhnout nejednu strašidlu. Všichni to zvládli na jedničku a než jsme ulehli do spacáků na sále, zahráli jsme oblíbený fotbálek. Po vyspání a dobré snídani jsme se rozešli spokojeně do svých domovů. Akce se vydařila a určitě ji příští rok zopakujeme.

 

Poslední soutěž byla ve Vlachovicích, kde jsme za chladného a deštivého počasí jen s družstvem starších žáků získali pěkné 2.místo.

 

Sečteno a podtrženo jsme se v této sezóně zúčastnili 11 pohárových soutěží ze kterých jsme si odvezli v kategorii mladších a starších žáků 12 pohárových umístění.

 

Zpět

 

Počet návštěv