Sezóna Grand Prix 2019

29.08.2019 17:04

 

Jako každá jiná hasičská sezóna poháru Grand Prix i tato začínala na Klečůvce. Letos jsme obhajovali „triple“ z posledních let, a proto jsme byli favorité. Hned v prvním závodě nám vše klapalo, ale chybou u rozdělovače se nám nezadařilo a odměnou bylo 5. místo. Další závod byl v Ostratě, kde se nám nezadařilo z podobného důvodu a nakonec jsme si odváželi 4. místo. Trochu jsme začali váhat o našem obhajování triplu a zkusili jsme zabojovat na dalším závodě v Lužkovicích. Opět se nám zadařil start a utíkali jsme vzhůru k vítězství, ale zastavilo nás „zaškobrtnutí“ na poslední překážce a díky tomu hořce přebírali diplom za 4. místo. Samozřejmě jako každý rok jsme doufali, že na Pasekách zlomíme naše umístění z předchozích soutěží. Trať byla připravena jako posledně a díky touze po vítězství se nám podařilo vyhrát první letošní závod. Bohužel jsme ale věděli, že do bojů o prvenství už nezasáhneme, ale snažili jsme se aspoň posunout na stupínek vítězů. Jelikož se závod v Lípě díky nepříznivému počasí musel zrušit, čekaly nás Želechovice. V Želechovicích jsme věděli, že musíme uspět a vyhrát, abychom dosáhli lepšího celkového umístění, ale ani zde nám nebylo přáno. Díky prasklému spoji na hadici jsme dostali „N“, což znamená neklasifikován, a tím jsme skončili na poslední bodované pozici. Celkově jsme se tedy v seriálu GP umístili na 4. místě. Teď víme, že se musíme na příští rok lépe připravit a naladit formu, abychom zasáhli do bojů o prvenství. Poděkování patří všem cvičícím, fanouškům a rodinným příslušníkům za podporu a pochopení :) Příští rok tedy znovu a lépe! Sportu zdar!

 

Petr Hanzlík

 

Zpět

 

Počet návštěv