Okresní kolo 2013

25.06.2013 17:07

Okresní kolo v požárním sportu se konalo na Březové dne 22. 6. 2013 již od brzkého rána. Avšak předcházelo tomu mnoho komplikací a to především seskupení mužstva, které by reprezentovalo náš 8. okrsek. Již po skončení okrskového kola, přislíbili pasekáři na účast 5 členů, jenže tým nebyl kompletní ještě 2 týdny před okresním kolem. Nakonec se přihlásil ještě jeden ogara z Jaroslavic, dva z Lužkovic a dva ze Želechovic. Nyní se dalo už pracovat s trénováním, na které zbýval už jen jeden týden. Sešli jsme se všichni pouze na dvou trénincích, kde se zkusil především požární útok, a pár členů si odzkoušelo běh na 100m s překážkami.

Počasí na okresní kolo na Březové vyšlo perfektně a tak nás čekal příjemně strávený den. Odstartování soutěže mělo menší zpoždění z technických důvodů organizace.  Po vyvěšení startovních listin se vyzvedli startovní čísla a začala soutěž. Nejdříve probíhaly běhy na 100m s překážkami, kde nás reprezentovali:

Běh na 100m s překážkami

pořadí

jméno

1. pokus

2. pokus

sbor

24.

Ondřej Kmenta

20,77s

NP

Lužkovice

34.

Adam Kruťa

NP

22,47s

Paseky

42.

Lukáš Kruťa

NP

23,37s

Paseky

49.

David Směšný

NP

25,69s

Želechovice

 

Pak následovala štafeta 4x100m.

Štafeta 4x100m s překážkami

 

okno

bariéra

minimax

kladina

čas

pořadí

1. štafeta

Lukáš Kruťa

Ondřej Kmenta

Lukáš Dolina

Adam Kruťa

68,43s

6.

2. štafeta

Patrik Coufalík

David Směšný

Martin Rakušan

Stanislav Liška

77,72s

 

A jako poslední byl požární útok. Zde bylo nutno terče naplnit úzkým otvorem do objemu 10l, avšak během útoků již trochu foukal vítr, což zhoršovalo trefu do terče.

Požární útok

 

1. terč

2. terč

pořadí

Želechovice Paseky

33,95s

42,34s

10.

 

Celkově jsme těmito výsledky získali skvělé 8. místo z 15 družstev, což je skvělé umístění na to, že se tým seskupil týden před touto soutěží.

 

Foto: pasekar.rajce.idnes.cz/Okresni_kolo_Brezova_2013/

 

Celkové výsledky jsou na stránkách OSH Zlín zde:

Zpět

 

Počet návštěv