Netradiční soutěž v Radíkově 2016

30.06.2016 17:31

Netradiční soutěž v Radíkově

 

Stává se již tradicí, že každý rok v červnu zavítáme do malé vesničky blízko Olomouce, která se jmenuje Radíkov. Místní sbor tam pořádá soutěž v požárním útoku, ale co je raritou, že start začíná na okraji rybníka, který se na raftovém člunu musí překonat. Poté za použití jednotné mašiny probíhá požární útok do kopce. Soutěž jsme si velice oblíbili a opět jsme tam přijeli již den předem nejen, abychom si vyzkoušeli pádlování, ale také z důvodu večerního setkání s ostatními sbory. Díky účasti sborů ze Slovenska, ale také třeba z dalekého Walesu se stává soutěž zajímavější. Naše mužstvo se ukázalo na raftu velmi silné a v prvních pokusech si drželi 3. místo celkově i přes handicap širších hadic. 2 pokus se nám již nezadařil, a tak jsme doufali, že 3. místo udržíme. To se také stalo a díky tomu jsme si odváželi nejen krásné umístění, ale také spoustu zážitků.

 

29.6.2016 Petr Hanzlík, SDH Paseky

Zpět

 

Počet návštěv