Netradiční soutěž Radíkov 23.6.2012

08.08.2012 10:34

Po loňské zkušenosti jsme i letos vyjeli na netradiční soutěž do Radíkova u Olomouce. Na místo jsme dojeli už v pátek. Díky tomu jsme si ještě k večeru mohli natrénovat plavbu na raftu. Po pár marných pokusem jsme tomu "přišli na chuť", a tak jsme se těšili na sobotu. Večer jsme se ještě řádně okoupali v rybníce a přijali jsme pozvání od bratrů z Radíkova k posezení u country skupiny.

V sobotu nás přivítal krásný den. Start soutěže byl v 10 hodin a na startu stálo 4 družstva žen a 12 družstev mužů. Šlo se na dva pokusy.

Náš první pokus (jak je vidět i na videu) se vůbec nepovedl. Plavba na raftu nám trvala dlouho a skákání na břeh ještě dýl, někteří se přesvědčili, že běžet v mokrém mundůru není nic příjemného. Čas 1:38,75 byl nejhorší ze všech. Před druhým pokusem jsme udělali taktickou poradu a bylo to znát. Útok se nám povedl, čas 1:15,52 nám vynesl 2. místo a to jsme nikdo nečekali. Zvítězilo domácí družstvo z Radíkova, třetí skončilo SDH Rusovce, slovenské družstvo, takže je vidět že se jedná o soutěž mezinárodní, o to cennější je naše druhé místo. Poté jsme se opět zchladili v rybníce, tentokrát i s pohárem a jeli jsme domů. Už se moc těšíme na příští rok a doufáme, že 2. místo obhájíme nebo i dokonce vylepšíme :-)

 

                                                                                                                                                                                        Martin Rakušan

Zpět

 

Počet návštěv