Na Pasekách se opět rodí družstvo mladých hasičů

08.11.2016 17:42

Jsme rádi, že po velmi dlouhé odmlce můžeme na Pasekách opět říct, že máme nový kolektiv mladých hasičů. Pod vedením Robina Chmely a Karolíny Vávrové bylo přijato 16 nových členů, ve věku od 5-ti do 11-ti let, kteří se učí dovednostem hasiče. Pro naše nové vedoucí bylo nejtěžší udělat nábor nových členů. Většinu rodičů obešli osobně, aby jim předali informace, co tento koníček obnáší. Momentálně nejvíce času tráví hraním her a vázáním uzlů. Jakmile ale začne jarní čas, začne také příprava na hru Plamen. V této soutěži se mládež učí např. orientaci podle azimutu, střílení ze vzduchovky, lezení přes lano či topografickým značkám. Následně se již budou připravovat na požární útok nebo štafetu dvojic - jakožto nejoblíbenějším dětským soutěžím. Doufáme, že to našim novým členům vydrží co nejdéle a stanou se našimi následovníky. Velké poděkování patří tedy Robinovi a Káji, a také rodičům, že svým dětem umožňují tento kroužek navštěvovat a podporují tak hasičskou kulturu na Pasekách.

                                                                                                                                                                    Petr Hanzlík

 

 

Zpět

 

Počet návštěv