Konečné zúčtování GP 2014

18.08.2014 16:35

„Tak jsme prvníí no a cóó“  zaznělo od vítězů hasičské soutěže v Želechovicích a putovní pohár GP 2014 je opět na Pasekách.

 

I když se požární sport nachází teprve ve druhé polovině sezóny, pro 8. okrsek byla 16.8. soutěž v Želechovicích  tou poslední v poháru Grand Prix 2014. A že bylo o co bojovat! Ale pojďme postupně…
Jako již tradičně pohár začal soutěží na Klečůvce. Letos byly týmy opět nabroušené urvat příčku nejvyšší a to i včetně nás, jako loňského vítěze. Náš útok nezačal špatně, ale po malém zaváhání to stačilo pouze na 3. místo. To nás samozřejmě nenechalo chladnými a s o to větší motivací jsme přijížděli na další soutěž do Ostraty, kde jsme mysleli pouze na vítězství. To se také potvrdilo, když jsme rozdílem třídy “smetli“ konkurenci a bodově se dělili o celkové prvenství v poháru s Želechovicemi. Další soutěž byla v Lužkovicích. Zde jsme opět neproměnili naši snahu v první místo a po konečném součtu na nás zbylo 3. místo. Toto zakolísání nás opět donutilo zabojovat na soutěži v Lípě. V minulosti se nám na tomto území vždy dařilo a také jsme si na dobrý výsledek věřili. Bylo vidět, že poctivým tréninkem, ale i trochu díky štěstí, jsme vybojovali 1. místo a ukázali, že letošní obhajobu myslíme opravdu vážně. Výsledkem v Lípě se nám podařilo dostat na celkové první místo a díky 5. místu Želechovic jsme měli o 2 trestné body méně. To už jsme se však těšili na naši domácí soutěž na Pasekách, kterou jsme letos opět upravili. Nechybělo přebíhání koryta potoka, překážky na podlézání ani závěrečná pasáž lesem. Všem zúčastněným se soutěž líbila, jelikož měla nový náboj a diváci vytvářeli také neopakovatelnou atmosféru. Domácí “Paseky A“ odstartovali jako první a nastavili vysokou laťku pro ostatní týmy. Tato laťka nebyla ani po dalších 13-ti pokusech překonána, a tak jsme mohli slavit domácí úspěch. Před poslední soutěží v Želechovicích nebylo stále rozhodnuto. Na celkové prvenství útočilo mužstvo z Pasek a Želechovic . Ostrata okupovala 3. místo o pouhý bod před Jaroslavicemi. Proběhnutím opičí dráhy a následným závěrečným výstupem do prudkého stoupání ukázalo družstvo Želechovic, že se nevzdávají. I když jsme byli bodově ve výhodě, přesto nás nervozita pronásledovala až na start. Nakonec se náš útok se povedl na jedničku, zaběhli jsme rychlejší čas než Želechovice a byl to také čas vítězný! Po roce máme opět důvod k oslavám titulu 8.okrsku, za což patří poděkování všem, kteří se jakoukoliv měrou zasloužili o vítězství, ale převážně aktivně cvičícím členům SDH Paseky a jejich partnerkám za trpělivost J Fotky, videa, souhrny výsledků  aj. můžete najít na našich stránkách www.sdhpaseky.cz. A na závěr: Pozor! Grand Prix 8.okrsku 3x Hurá! Rozchod!

 

 

Martin Paták, Tomáš Malaník, Tomáš Ventrča, Jan Kovář, Martin Rakušan, Adam Kruťa, Lukáš Kruťa, Lukáš Dolina, Petr Hanzlík, (Robin Chmela, Jiří Chmela, Jakub Kučera).

Zpět

 

Počet návštěv