IV. ročník Memoriál Vlastislava Ševčíka - 4. kolo GP 2012 na Želechovických pasekách + průběžné pořadí v GP

08.08.2012 17:02

Dne 4. srpna 2012 se u nás, na Pasekách uskutečnil IV. ročník Memoriálu Vlastislava Ševčíka. Součásti Memoriálu byla pohárová soutěž mladých hasičů a 4.kolo letošního Grand Prix 8. okrsku.

Ráno nás přivítalo krásné počasí, takže loňská soutěž mladých hasičů, kdy se jen měnila intenzita deště, se naštěstí nekonala. Soutěž se bohužel musela obejít bez našich mladých hasičů. I tak děti předváděly více či méně povedené útoky. V mlaších žácích se z vítězství nakonec radovalo družstvo z Provodova, starším žákům vévodil tým ze Sazovic.

Od 15:00 bylo na programu Grand prix. Po několika letech došlo k obměně trati. Startovalo se u brány(vstupu) do areálu, následně se muselo proběhnout hodně úzkým slalomem, dále se muselo proběhnout pneumatikou, velice známou ze soutěže z Ludkovic. Poté se běželo ná základnu a prováděl se požární útok po rovince. Rozdělovač a proudaři ještě navíc museli překonat železnou konstrukci. Hodně těžká trať, kde bylo velice jednoduché udělat chybu.

Na startu bylo 6 ženských týmů a 12 mužských.

Jako první bylo na řadě domácí družstvo mužů, bojující o přední pozice v GP. Útok byl rozběhnutý naprosto parádně, ale chyba u savic stála moc a moc času, výsledkem byl čas 50,92 sekund. Čas to nebyl nejhorší, ale věděli jsme, že na přední pozice stačit nebude.

Naše holky šly na řadu jako šesté. Konečně se sešli v plném počtu, a tak se od nich očekával velice dobrý čas. Holky letěly jak o život, stopky se zastavily na čase 53,84 sekund. Bylo z toho první místo mezi ženami s náskokem devíti sekund na druhé v pořadí družstvo z Želechovic. Moc holkám nechybělo a skoro předběhly i domácí tým mužů. Absolutně holky skončili na 7.místě (!) z 18 týmů, což je neskutečné. Je vidět, že když se holky sejdou v plném počtu, tak výsledek stojí za to, jen by to tak chtělo každou soutěž.

Poté následovaly další útoky mužů, za zmínku stojí časy bratrů z Želechovic, Jaroslavic a Ostraty.

Předposlední šlo na řadu domácí "béčko". Tým sestavený ze starších a nejmladších. Jejich úkol byl jasný: předvést nejrychlejší útok a zachránit čest domácích, a především udržet doma Vlastíkův putovní pohár. Po startu jsme všichni fandili o stošest, křikem jsme hnali kluky dopředu... Časomíra se zastavila na čase 45,33 sekund!! Takový aplaus, jaký lidi předvedli při tomto útoku by nám mohl závidět kdejaký fotbalový klub. Chlapi z "béčka" přesvědčivě vyhráli s náskokem skoro tři sekundy. Takže putovní pohár zůstává doma, opět zásluhou chlapů z týmu "B".

Večer jsme se bavili, tančili a zpívali se skupinou Top band. Už se všichni těšíme na příští rok!!