GP Paseky 2015

12.08.2015 11:19

Memoriál Vlastislava Ševčíka opět obhájili domácí a pohár zůstane na Pasekách.

Jako již tradičně ani na letošním Grand Prix 8. Okrsku v požárním útoku nesměla chybět soutěž na Želechovských Pasekách nedaleko Zlína. Tento seriál probíhá již druhou dekádu a díky originalitě jednotlivých soutěží se na ně sjíždí nejen hasiči 8.okrsku ale i okolní sbory. Začátek připadl na 15:00, kdy proběhl nástup, rozlosování a krátké seznámení s tratí a po krátké přípravě se odstartovalo. První na trati byli domácí muži. Po seběhnutí koryta potoka, následným výběhem, dalším seběhnutím a konečným vyběhnutím se družstvo dostalo k základně, kde spojilo materiál a s ním se vydalo po trati. Následovalo ráhno, které se muselo přeskočit, avšak materiál a vedení muselo jít spodem. Proudaře čekal ještě přírodní slalom lesem a závěrečné ráhno, které se podlézalo a zbývalo jen sestříknout terče s elektronickou časomírou. Domácím vyšel pokus na jedničku a laťku nastavili poměrně vysoko. Většina mužstev to měla rozběhnuto výborně, ale díky malým chybám nasbírali vteřiny navíc, které v závěru chyběly k překonání času domácích. Na pomyslný stupínek vítězů k „Pasekářům“ vystoupil sbor z Želechovic a Jaroslavic. Nesmíme zapomenout i na pokusy žen, které mají stejné podmínky jako muži. Úkolu se nejlépe zhostily ženy z Jasenné následované Lípou a Ostratou. Poslední soutěž se bude konat v Želechovicích, které může ještě zamíchat celkovým pořadím.

Petr Hanzlík

Zpět

 

Počet návštěv