GP Paseky 2014

09.08.2014 14:32

Na naši domácí soutěž Memoriál Vlastislava Ševčíka jsme se  již tradičně velmi těšili. Soutěž začala již od rána mladšími i staršími žáky. Zde se zúčastnila především družstva z jiných okrsků, jelikož ty z našeho okrsku  byly na táborech. Bylo pěkné pozorovat, jak si ostatní družstva pomáhají (včetně vedoucích), a že je to spíše více na přátelské úrovni než je tomu u dospělých i když náš okrsek se může pyšnit také velmi zdravou rivalitou a přátelskou pomocí, když je třeba. Ve 14:00 začala soutěž mužů a žen.
Po dvou letech jsme se rozhodli upravit trať, což bylo hodnoceno konkurencí především kladně. Start začal dvojitým sbíháním do koryta  potoka, výběhem na břeh k základně, překonání překážek, vběhnutím do lesa a  následným výběhem z lesa podlezením překážky a shozením elektronických terčů. Naše domácí družstvo šlo jako první a útok se nám velmi podařil. Časem 32,82 jsme nastavili velmi vysokou laťku. Největší tlak se očekával od Ostraty, Jaroslavic a Želechovic. Želechovice nám chtěli vrátit pár bodů z Lípy a Jaroslavice s Ostratou jsou bodově stejně a jde jim o celkové umístění v GP.  Želechovice se krásně rozběhli, ale časem 36,48 nestačili na vítězný čas. Následně družstvo Ostraty předvedlo krásný výkon a časem 38,28 sice nepokořili nás, ale především Jaroslavice, čímž si upevnili 3. Místo ve celkovém hodnocení GP. Letos se opět poštěstilo a poskládal se i tým „B“, kterému se podařila soutěž v posledních 3 letech 2x vyhrát. Svým útokem a časem 42,92 usadili na 5. místo. Naši borci si tedy opět upevnili body v šampionátu a nyní nás čeká poslední soutěž v Želechovicích.

 
 

Zpět

 

Počet návštěv