GP Lípa 2014

09.08.2014 14:30

Další ze závodu GP se konal v Lípě. Po předchozím třetím místě jsme si potřebovali  spravit chuť a především se bodově dotáhnout na Želechovice v celkovém hodnocení.  Domácí pro družstva připravili trať s podlézáním a překážkovým během, k čemuž využili především různých převýšení areálu. Jako první startovali tradičně domácí a velmi svižně zaběhnutým pokusem ukázali, že boje budou velmi vyrovnané. Naše družstvo si vylosovalo opět 6 pozici a dobře jsme věděli, že pokud budeme chtít vyhrát, nemůžeme si dovolit chybu. Start se nám povedl a po překonání překážek díky dobře zvolené taktice také samotný útok, kde bylo vidět, že jsme fungovali jako tým. Čas 41,07 nás poslal do vedení a nyní už se čekalo na výkony našich soupeřů. Některé časy byly od nás ovteřinu horší, některé útoky se nepovedly, ale my jsme vlastně čekali na poslední mužstvo z Želechovic.
Po odstartování borců z Želechovic z nás spadly veškeré obavy, jelikož jeden člen týmu roztrhl při podlézání pásku a 15-ti vteřinová penalizace je posunula dozadu, ať už měli jakýkoliv čas. Pro kluky to byla velká smůla, jelikož dosáhli času 41,08!, který by stačil bezpečně na druhé místo. Díky chybě Želechovic jsme odskočili na první místo v celkovém hodnocení i s menším náskokem.  Zbývají 2 soutěže do konce GP – Paseky a Želechovice.

 

Zpět

 

Počet návštěv