2.kolo GP v Lípě 2011

11.07.2011 09:49

V sobotu dne 9.července 2011 se uskutečnilo 2.kolo GP, tentokrát v Lípě. Počasí nám přálo až moc,v hasičských mundurech se nedalo moc dlouho vydržet, natož běhat. Trať byla stejná jak předešlá léta. Startovalo se na fotbalovém hřišti, poté slalom mezi stromy a k základně, ze základny se běželo okolo plotu zpět na hřiště, kde byly nachystané nástřikové terče.

Soutěž začínala jako vždy v 15:00 hodin. Sešlo se zde celkem 16 družstev - 5 týmů žen a 11 týmů mužů. Jako první se na start postavili borci z Lípy a všem ukázali, že mají na domácí půdě dobře natrénováno. Poté byly na řadě ženy. Jako první šly ty naše, které byly seskládané den před soutěží, takže se nečekaly žádné zázraky. Ale opak byl pravdou, i s malým zaváháním předvedly velice pěkný útok s časem 48,56s. a obsadily 3.příčku, což nebylo špatné. Ženám z Lípy a Zádveřic se vedlo o něco lépe a obsadily 1. a 2. místo, jako 4. skončily Želechovice a za nimi Klečůvka.

Po ženách následovaly týmy můžu, u kterých to bylo o hodně napínavější. Jako první se ukázaly Želechovice a s časem 32,61s kralovaly všem ostatním týmům. Také mužstva z Lutoniny a nedalekých Zádveřic zabojovala a dosáhla výborných časů. Naši muži byli na řadě až jako poslední, když rozhodčí odstartoval, všichni jsme jim moc fandili, kluci běželi jako o život a všechno perfektně klaplo, hadice roztáhlé, voda u rozdělovače a mezičas 23s! Najednou se něco pokazilo...  hlavní rozhodčí ukázal červený praporek kvůli nenašrubovanému koši. Tak velká naděje na vítězství  se proměnila v ''N'', které se u Pasekářů jen tak nevidí. Naši hoši vzali prohru sportovně, vždyť je to jen soutěž :-)